Waar velen de motor lieten staan voor “Vaderdag verplichtingen” waren Herman, Klaas, Tjeerd, Eize, Jetse, Trijntje, Tina en Joan present om met de motor op pad te gaan. Met de mooie weersvoorspelling in het vooruitzicht had Tjeerd alvast de barbecue achterop gezet. Na dit "bakje" grondig geïnspecteerd te hebben konden we op pad. Met ‘ tomtom Jetse’ voorop ging de reis richting Kuinre waar we met een vreemd 'slagje' rechtsomkeer maakten en in Delfstrahuizen belanden voor koffie en appelkoek, een variant van het bekende appelgebakje. Zo in het zonnetje aan het water was het even genieten en natuurlijk is het woordje "haast" uit ons woordenboek geschrapt. Maar Jetse was vol vuur. Na de tomtom weer bijgesteld te hebben gingen we op pad om via Lemmer de polder in te duiken. Een keer links, paar keer rechts, en Urk was in zicht. Waar ik mij al zag zitten bij de haven stoomde onze voorrijder onverdroten door. Toch naar Schokland of Schokkerhaven? Welnee, het mooie Kampen was het doel van vandaag. Terrassen te over in het mooie oude centrum van Kampen. Het was even zoeken waar een uitsmijter op de kaart stond maar nadat deze was gevonden, was de bestelling snel geplaatst. En konden we genieten van een heerlijke lunch.
Herman en Klaas hadden al besloten om vanaf Kampen direct huiswaarts te keren. Wij vervolgden de route van Jetse. Via Genemuiden en heel veel andere dorpjes kwam Meppel in zicht. Naast Eize blijkt ook Jetse bekend te zijn met routes/wegen welke mij totaal onbekend zijn. Waar een ander de krant leest hebben deze mannen volgens mij de wegenkaart meermaals op de tafel liggen. Maar volgen is ook een kunst. Door dit te doen kwamen we terecht op de ‘merke’ in Nijeveen, tijd voor een ijsje/bakje koffie en de beentjes even strekken.
Vanaf hier zijn we doorgestoken richting Havelte om via Fredriksoord en Noordwolde weer Friese bodem onder de wielen te krijgen. Eindstation was natuurlijk café de Knyp waar een heuse fontein sinds kort het terras siert.
Onder het genot van een na-zakkertje hebben we de dag nog doorgenomen met als eindconclusie: het was weer een bijzondere ervaring.
Groet Joan en Tina